top of page

Biežāk uzdotie jautājumi

Kādos gadījumos var vērsties pie jums?

Mūsu centrs specializējas grūtībās un traucējumos, kas parasti sākas pusaudža vecumposmā vai neilgi pēc tā (12-25 g.v.) Visbiežāk šīs grūtības izpaužas kā problemātiska uzvedība, nesaskaņas ģimenē, agresija, nomāktība, trauksme, aizkaitinājums un pārlieka emocionalitāte, depresija, graizīšanās vai pašnāvības domas, motivācijas zudums, problēmas skolā vai ar policiju un vielu lietošana. Piedāvājam specializētu programmu datora un telefona atkarības risku novēršanai. Mūsu centrā ir īpaša pieredze darbā ar pusaudžiem, kuriem grūtības sagādā seksuālās vai dzimuma identitātes veidošanās.

Kā norisināsies palīdzības sniegšana?

Parasti viss sākas ar pirmo vizīti - tās laikā speciālists uzklausīs Jūsu situāciju un palīdzēs to novērtēt no profesionāla skatu punkta. Vizītes mērķis ir kopīgi izskatīt visas šobrīd pieejamās palīdzības iespējas. Ja būsiet izlēmuši turpināt sadarbību ar mūsu centru, sekos psihodiagnostiskais novērtējums, pēc kura varēsim sastādīt precīzu terapijas programmu. Dažos gadījumos - īpaši pēc škiršanās, zaudējumiem vai dzīves situācijas pārmaiņām - mūsu klienti var izvēlēties arī vienreizēju vai īstermiņa psiholoģisko atbalstu.

Kā var zināt, vai ir jāmeklē profesionāla palīdzība?

Katrs gadījums ir individuāls, taču, ja pamanāt savā bērnā kādas pārmaiņas, kas dara Jūs bažīgu vai neesat pārliecināta par labāko veidu, kā palīdzēt savam bērnam, tad vienmēr var būt noderīga konsultēšanās ar speciālistu. Noteikti vajadzētu vērsties pēc atbalsta, ja pusaudzim grūtības ir ilgstošas, draud izkrišana no skolas, ir ilgstoša nomāktība, agresīva uzvedība, novērojama vielu lietošana vai izolēšanās, graizīšanās, pašnāvības draudi vai mēginājumi. Bieži arī paši pusaudži izsaka vēlmi saņemt psihoterapeita palīdzību vai to iesaka cits speciālists, piemēram, skolas psihologs.

Vai ir pieejamas bezmaksas konsultācijas?

Diemžēl šobrīd mūsu centrs nevar piedāvāt bezmaksas pakalpojumus, taču mēs strādājam, lai tuvākā nākotnē mūsu pakalpojumus varētu saņemt pēc iespējas vairāk jauniešu.

bottom of page